Contemporary Indian Politics

deora.png
Monday, May 11, 2015 - 6:00pm-6:45pm (ended)
223 Moses Hall
Milind Deora, Former Member of the Parliament of India

Milind Deora was a Member of the 15th Lok Sobha, the lower house of Parliament in India, from the Mumbai South constituency from 2004-2014. Deora is the Former Minister of State with the Ministry of Information Technology and Communications (July 2011-May 2014) and the Former Minister of State with the Ministry of Shipping (October 2012-May 2014).

Informal Q & A session.

Co-sponsored by the Institute for South Asia Studies.